Zwiedzamy Polskę
  • Atrakcje Turystyczne
  • Polecamy
16 stycznia 2020
Atrakcje Turystyczne, Parki i ogrody

Ogród zoologiczny w Opolu

Ogród zoologiczny w Opolu
16 stycznia 2020
Atrakcje Turystyczne, Parki i ogrody

Ogród zoologiczny w Opolu powstał około roku 1912, jako prywatny zwierzyniec. Dwadzieścia pięć lat później wykupiony został przez włodarzy miejskich i stał się miejskim zwierzyńcem, który zajmował powierzchnię 1,5 ha. Jakby nie patrzeć, było to mniej niż jedna dziesiąta obecnej powierzchni. Powolne rozwijanie się tego miejsca zostało brutalnie zatrzymane kilkukrotnie. Za każdym razem władze miejskie okazały się nadzwyczaj zdeterminowane, żeby ogród zoologiczny przetrwał. Najpierw został całkowicie zniszczony przez wojnę. Na szczęście jednak w 1953 roku został otwarty ponownie, już jako ogród zoologiczny w Opolu. Obecnie jest to drugie co do wielkości polskie ZOO zaraz po tym w Chorzowie.

Kolejnym ciosem była powódź w 1997 roku, która w większym stopniu zniszczyła budynki ogrodu zoologicznego. Na szczęście i w tym wypadku udało się podnieść i dzięki temu, że wybudowano większość budynków od nowa, dzisiaj właśnie opolskie ZOO jest jednym z najnowocześniejszych. Nieszczęścia nie okazały się jednak dla ogrodu łaskawe. Nie dalej jak rok temu część z płazami strawił pożar. Większość zwierząt z tych gatunków nie przetrwało, a te które przetrwały i tak potem padły. Na szczęście jednak opolskie ZOO znowu się odbudowuje, więc za kilka lat pewnie znowu będą mieli całkiem sporo zwierząt właśnie tego gatunku.

Jeżeli lubicie zwierzęta to Ogród zoologiczny w Opolu powinien być dla Was żelaznym punktem na mapie Polski nie do ominięcia. Oczywiście, jeśli lubicie zwiedzać i interesujecie się zoologią właśnie. Na pewno nie pożałujecie, jeżeli na weekend wybierzecie się do województwa opolskiego. To doskonały pomysł dla zwiedzających Polskę. Drugie co do wielkości ZOO w Polsce zaprasza codziennie!

Kontakt:
Ogród Zoologiczny, Opole Wyspa Bolko, ul. Spacerowa 10, 45-094 Opole, tel. +48 77 4564267

ogród zoologiczny zoo w Opolu

Poprzedni artykułKopalnia Soli w WieliczceKopalnia Soli w WieliczceNastępny artykuł Jasna Góra w Częstochowie

Odkryj Polskę

https://youtu.be/YCelkqmkxMs

Podobne wpisy

Roztoczański Park Narodowy i Szumy nad Tanwią21 kwietnia 2026
Zamek w Mosznej – Polska rezydencja jak z bajek Disneya18 kwietnia 2026
Polska Sahara – Przewodnik po Słowińskim Parku Narodowym15 kwietnia 2026
Ogród Japoński we Wrocławiu – wiosenny spacer8 kwietnia 2026
Kraina Otwartych Okiennic – Podlaski Szlak Magii1 kwietnia 2026

Warto zajrzeć

wędrówki po górach
Władysławowo

Kategorie

  • Miasta
  • Zamki i Pałace
  • Kościoły i Klasztory
  • Przyroda
  • Atrakcje Turystyczne
  • Góry
  • Morze
  • Parki i ogrody
  • Podziemne atrakcje
  • Polecamy

Warto odwiedzić

  • Spływy kajakowe Wkrą
  • Spływy kajakowe Wisłą
  • Obozy młodzieżowe 2026
  • Przewodnicy turystyczni po Polsce
  • Wynajem busów
  • Kolonie dla dzieci 2026
  • Wynajem autokarów turystycznych

RSS Warto poczytać

  • 1 maja w PRL-u. Sprawdź się!
    Jak dobrze pamiętasz te czasy?
  • Polka na Okinawie. "To był zupełny przypadek"
    Nati Ishigaki to Polka, która mieszka w Japonii z mężem i czwórką dzieci. Na okinawskiej wsi prowadzi piekarnię Tulipan. - Zdarza się, że ktoś przyjeżdża do mojej piekarni, bo był w Polsce. Wszyscy wspominają nasz kraj bardzo dobrze.
  • To miasto cię zaskoczy. "Można w nim zażyć wielu rozkoszy"
    Wilno to nie tylko historyczne miasto Mickiewicza czy Słowackiego. To również miejsce, które może pochwalić się bardzo wysokim poziomem nowoczesnej turystyki. Każdy, kto myśli, że podróżując do Wilna, zobaczy wyłącznie historyczne miasto, bardzo się myli.
  • Miasto potrafi skraść serca turystów. Polska perła
    Wciąż niedoceniane polskie miasto to świetny pomysł na majówkę. Piękna starówka, gwarne centrum, bogata oferta gastronomiczna… Ale także zielone i ciche enklawy, w których można się skryć przed zgiełkiem. Lublin to mój wybór na city break!
  • Kultowy pociąg wraca na trasę. Przewiezie turystów już 1 maja
    Wraz z początkiem maja na tory wraca sezonowy pociąg "Jantar", który kursuje na trasie Warszawa-Hel. Skład ruszy w majówkę, a potem będzie uruchamiany w wybrane dni weekendowe.
© 2013 - 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone. Zwiedzamy-Polske.com